Archiv‎ > ‎Kauza QPG‎ > ‎

MAKOBULLETIN září 2009

Vážený lide makotřaský,

tak jsme si všichni celkem v klidu užili krásné slunné léto, bezstarostné prázdniny a s prvním zářijovým dnem se nám vrátily školní a pracovní povinnosti.

Pod dojmem zdánlivého klidu se událo několik velice důležitých událostí kolem plánované výstavby firmou QPG a zároveň byla ukončena příprava místního referenda, jak se dočtete v dnešních příspěvcích. Jedna neklidná etapa v naší obci je za námi a my se konečně můžeme naplno věnovat věcem příjemnějším, jako jsou kulturní akce pro naše děti a dospěláky, kterých ještě do konce roku několik uskutečníme.

“V rámci vyhodnocení projednávání zadání byla lokalita č. 4 z důvodů nesouhlasů dotčených orgánů vypuštěna, stejně jako lokalita č. 3 - rozšíření ČOV, které bylo uvažováno v souvislosti s obytnou zástavbou v lokalitě č. 4.“

Toto je věta ze stanoviska Krajského úřadu Středočeského kraje. Lokalita č. 4 jsou pole pana Frančeho a firmy se zvláštním názvem „ EPQ - Z 20 a) a.s.” personálně propojené s firmou QPG.

Lze si tedy oddychnout, že se na polích stavět nebude, tedy alespoň v nejbližší budoucnosti a že obec Makotřasy konečně podepsala dohodu o odstoupení od Smlouvy o spolupráci s QPG (Czech Republic) s.r.o. a Ysena Estates s.r.o.

Uvědomme si, že na pozemcích pana Frančeho a jmenované firmy se nesmí stavět nic, ani nějaké haly, prostě NIC. více zde
Comments