MAKOkroužky‎ > ‎

MAKOFoto

MAKOFoto je fotografický kroužek určený pro všechny nadšence do fotografování bez rozdílu věku a bude se zpočátku scházet 1x měsíčně vždy v úterý v klubovně OÚ Makotřasy. Posléze, se zlepšením počasí, bude kroužek pořádat i sobotní fotovýlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

A na co se můžete těšit dále? Připravujeme pro vás třeba lekci zpracování fotografií v počítači, naučíte se sdílet fotografie s přáteli, vyfotíme si i nějaké makrosnímky a samozřejmě atraktivní fotovýlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Podrobnosti o aktivitách MAKOfoto se dozvíte vždy na těchto stránkách v sekci MAKOfoto.

Kroužek MAKOfoto vedou Petr Chalupa st. a Martin Dostál.

Fotovýlet na Zručský zámek - 7.6.2015

přidáno: 2. 6. 2015 4:50, autor: Mates Leace

Zdravím všechny,

fotografický kroužek pořádá celodenní výlet na Zručský zámek, kdo by měl chuť se k nám přidat, ať se ozve Petru Chalupovi st. nebo Martinovi Dostálovi.

Kdy pojedeme: v neděli 7. června, z návsi v budeme odjíždět v 8.45 hod.

Program:
- po desáté hodině prohlídka Zručského zámku, poté oběd v nedaleké
hospůdce.
- po obědě přejedeme na posázavská stvořidla, je to silně fotogenický kousek řeky Sázavy, včetně stylové
Trempské hospůdky.

Věci organizační:

Doprava vlastní – část cesty po dálnici, nutnost dálniční známky.
Vstupné – v lepším případě zdarma, v horším 70 Kč.
Vše po rovině – žádné stoupání, možno i s kočárkem nebo dětmi .
Makotřasy – Zruč ---- 97 km stvořidla dalších 25 km.

Předpokládaný návrat kolem 17.00 hod

Zámek Zruč nad Sázavou


V případě deště jedem také – na zámku neprší


Těšíme se na vaší účast!

Ahoj Petr a Martin

Fotovýlet do Lovosic a na Házmburk - epilog

přidáno: 30. 9. 2014 12:08, autor: Mates Leace

Ahoj všem,

druhý letošní fotovýlet MAKOFota se těšil poněkud hojnější účasti než ten první, i když počasí také neslibovalo úplně úžasný zážitek. Nakonec nám ale přálo a přispělo k tomu, že se fotovýlet velmi vydařil a navštívili jsme vše, co jsme si předsevzali.

Výletníci pózují u vchodu


První zastávkou byly Lovosice, konkrétně čerstvě zrekonstruovaná Pfannschmidtova vila - na její rekonstrukci se vydatně podílel i Petr, který nám také pomohl se dostat dovnitř ještě před oficiálním zpřístupněním. Lovosice se od října budou honosit opravdu hezkou knihovnou, jak můžete posoudit z fotek níže.

Zrekonstruovaný strop

Po důkladné prohlídce vily (a poté co jsme náležitě zhodnotili kvalitu nejen Petrovy práce) jsme se vydali na nedaleké Zelené náměstí na zasloužený oběd. Ten jsme si náležitě užili, abychom nabrali síly na další cíl - kterým měla být jedna z dominant kraje, zřícenina hradu Házmburk.


I díky tomu že počasí nakonec vydrželo se nám podařilo vyšplhat se až ke hradu, i když pravda příště asi nebudeme volit cestu zkratkou přímo do vrchu. Dokonce jsme zvládli vyšplhat i na 26m vysokou Bílou věž, ačkoli kvůli rojícím se mravencům jsme nahoře moc dlouho nepobyli. Návrat pak probíhal v poněkud rychlejším tempu, protože počasí začalo hrozit - ale stihli jsme to právě včas, a déšť nás chytil až po nástupu do aut. Cesta zpátky do Makotřas pak už proběhla vcelku v pohodě a stihli jsme si dát i jedno zasloužené pivko u Tazmana :)

Počasí nám přálo, déšť nás minul o chlup :)

Ještě jednou velké poděkování Petrovi za to že nám umožnil velmi zajímavou prohlídku a těším se na další výlet!

M.
Fotovýlet do Lovosic a na Házmburk

přidáno: 15. 9. 2014 23:44, autor: Mates Leace

Ahoj všem,

Fotokroužek pořádá v sobotu dne 20.9.2014 výlet do Českého Středohoří, cílem je secesní Pfannschmidtova vila, postavena koncem 19 století v Lovosicích a hrad Házenburk. Vila je po rekonstrukci, dne 17.9. proběhne kolaudace a 28.9. se otvírá jako veřejná knihovna pro město Lovosice, a tak máme jedinečnou možnost si prohlédnout její bohatě zdobené interiéry.


Orientační itinerář

 Odjezd z Makotřas  9:00
 Prohlídka Pfannschmidtovy vily  10:00 až 11:00
 Oběd v Lovosicích na náměstí  11:00 až 12:00
 Prohlídka zříc. Hradu Házenburk  12:30 až 15:00
 Předpokládaný návrat  16:00 až 16:30


Zveme všechny kdo budou mít o tento výlet zájem!Doprava vlastní (část trasy po dálnici).

Pokud budete mít o tento výlet zájem dejte nám do tohoto čtvrtka 18.9. vědět na tyto adresy: Petr Chalupa firma@fladry.cz nebo Martin Dostál mleace@gmail.com

Házmburk


Ahoj Petr a Martin

První fotovýlet - epilog

přidáno: 3. 6. 2014 5:00, autor: Mates Leace

Ahoj,

tak máme za sebou první fotovýlet po obnovení činnosti fotokroužku. Cílem byly sakrální stavby v okolí Makotřas, konkrétně naše kaplička, kaplička v Bělokách a kostel ve Středoklukách. Počasí nám moc nepřálo a asi i proto se nás moc nesešlo; ale jelikož Petr domluvil s paní starostkou v Bělokách, že nás pustí dovnitř do kapličky kterou pomáhal restaurovat, a Honza Truneček nám pomohl zařídit návštěvu kostela ve Středoklukách, rozhodli jsme se vyrazit bez ohledu na počasí. To nakonec vydrželo vcelku příznivé až do konce výletu, takže nás déšť zastihl až na zpáteční cestě - a tu zasáhl Petr Chalupa ml. a dojel pro nás autem, za což mu vzdáváme díky ;).

Křížek před kapličkou v Bělokách... takhle by mohl zanedlouho vypadat i křížek v Makotřasech

Po cestě jsme si prohlédli a nafotili nejen naši kapličku v Makotřasech, ale mohli jsme obdivovat i práci Petra Chalupy st., kterou odvedl při restaurování interiéru kapličky sv. Floriána v Bělokách (za zpřístupnění interiéru moc děkujeme p. starostce Ludmile Ředinové). Vrcholem výletu byla pak prohlídka kostela sv. Prokopa ve Středoklukách, kterým nás provedl a vyčerpávající výklad poskytl sekretář farnosti p. Simon - moc děkujeme!

interiér kapličky sv. Floriána


Kostel sv. Prokopa ve Středoklukách


Po cestě samozřejmě nezahálely naše fotoaparáty, některé vybrané fotky si můžete prohlédnout v albu níže. Autory fotek jsou: Jenda Chalupa, Petr Chalupa st. a Martin Dostál.

Dobré světlo všem!

Fotokroužek - výlet 17.5.2014Fotovýlet po sakrálních stavbách v okolí Makotřas

přidáno: 3. 5. 2014 13:51, autor: Mates Leace   [ aktualizováno 21. 5. 2014 3:59 ]

Ahoj,

s vylepšením počasí jsme pro vás s Petrem naplánovali první letošní fotovýlet - uskuteční se v sobotu 17. května, a naším cílem budou tentokrát křížky, kapličky a kostel v okolí Makotřas. Vyrazíme v 10 hodin z návsi v Makotřasech; hned absolvujeme první zastávku u kapličky a pokračovat budeme přes Běloky a Středokluky zase zpátky do Makotřas. Předpokládaný návrat je cca v 15 hodin, oběd si pravděpodobně dáme U Johanky nebo na koupališti ve Středoklukách.S sebou si vemte samozřejmě foťák a pokud máte, tak i stativ a blesk - pokud to klapne tak jak plánujeme, tak nás po cestě čekají velmi zajímavé možnosti nejen k focení (nechte se překvapit!).
Vítáni jsou všichni s chutí si zkusit něco vyfotit nebo se jen tak projít a prohlédnout si okolí Makotřas z netradičního úhlu pohledu. Těšíme se na vás,

Petr a Martin.

První schůzka MAKOfoto kroužku

přidáno: 5. 2. 2014 9:34, autor: Mates Leace   [ Aktualizováno 17. 2. 2014 1:06 uživatelem Aleš Kozubek ]

První schůzka se koná dne 18.2.2014 od 17.30 hodin v klubovně na sále OÚ Makotřasy. Na programu bude prezentace tzv. "mokrého procesu", neboli vyvolání ČB fotografií klasickou chemickou cestou. Pokud si tedy chcete zavzpomínat na své fotografické začátky nebo naopak chcete poznat jak se dělaly fotografie před příchodem digitální fotografie, jste srdečně zváni!

1-6 of 6