MAKOkroužky‎ > ‎MAKOFoto‎ > ‎

Fotovýlet do Lovosic a na Házmburk - epilog

přidáno: 30. 9. 2014 12:08, autor: Mates Leace
Ahoj všem,

druhý letošní fotovýlet MAKOFota se těšil poněkud hojnější účasti než ten první, i když počasí také neslibovalo úplně úžasný zážitek. Nakonec nám ale přálo a přispělo k tomu, že se fotovýlet velmi vydařil a navštívili jsme vše, co jsme si předsevzali.

Výletníci pózují u vchodu


První zastávkou byly Lovosice, konkrétně čerstvě zrekonstruovaná Pfannschmidtova vila - na její rekonstrukci se vydatně podílel i Petr, který nám také pomohl se dostat dovnitř ještě před oficiálním zpřístupněním. Lovosice se od října budou honosit opravdu hezkou knihovnou, jak můžete posoudit z fotek níže.

Zrekonstruovaný strop

Po důkladné prohlídce vily (a poté co jsme náležitě zhodnotili kvalitu nejen Petrovy práce) jsme se vydali na nedaleké Zelené náměstí na zasloužený oběd. Ten jsme si náležitě užili, abychom nabrali síly na další cíl - kterým měla být jedna z dominant kraje, zřícenina hradu Házmburk.


I díky tomu že počasí nakonec vydrželo se nám podařilo vyšplhat se až ke hradu, i když pravda příště asi nebudeme volit cestu zkratkou přímo do vrchu. Dokonce jsme zvládli vyšplhat i na 26m vysokou Bílou věž, ačkoli kvůli rojícím se mravencům jsme nahoře moc dlouho nepobyli. Návrat pak probíhal v poněkud rychlejším tempu, protože počasí začalo hrozit - ale stihli jsme to právě včas, a déšť nás chytil až po nástupu do aut. Cesta zpátky do Makotřas pak už proběhla vcelku v pohodě a stihli jsme si dát i jedno zasloužené pivko u Tazmana :)

Počasí nám přálo, déšť nás minul o chlup :)

Ještě jednou velké poděkování Petrovi za to že nám umožnil velmi zajímavou prohlídku a těším se na další výlet!

M.
Comments