MAKOkroužky‎ > ‎MAKOFoto‎ > ‎

První fotovýlet - epilog

přidáno: 3. 6. 2014 5:00, autor: Mates Leace
Ahoj,

tak máme za sebou první fotovýlet po obnovení činnosti fotokroužku. Cílem byly sakrální stavby v okolí Makotřas, konkrétně naše kaplička, kaplička v Bělokách a kostel ve Středoklukách. Počasí nám moc nepřálo a asi i proto se nás moc nesešlo; ale jelikož Petr domluvil s paní starostkou v Bělokách, že nás pustí dovnitř do kapličky kterou pomáhal restaurovat, a Honza Truneček nám pomohl zařídit návštěvu kostela ve Středoklukách, rozhodli jsme se vyrazit bez ohledu na počasí. To nakonec vydrželo vcelku příznivé až do konce výletu, takže nás déšť zastihl až na zpáteční cestě - a tu zasáhl Petr Chalupa ml. a dojel pro nás autem, za což mu vzdáváme díky ;).

Křížek před kapličkou v Bělokách... takhle by mohl zanedlouho vypadat i křížek v Makotřasech

Po cestě jsme si prohlédli a nafotili nejen naši kapličku v Makotřasech, ale mohli jsme obdivovat i práci Petra Chalupy st., kterou odvedl při restaurování interiéru kapličky sv. Floriána v Bělokách (za zpřístupnění interiéru moc děkujeme p. starostce Ludmile Ředinové). Vrcholem výletu byla pak prohlídka kostela sv. Prokopa ve Středoklukách, kterým nás provedl a vyčerpávající výklad poskytl sekretář farnosti p. Simon - moc děkujeme!

interiér kapličky sv. Floriána


Kostel sv. Prokopa ve Středoklukách


Po cestě samozřejmě nezahálely naše fotoaparáty, některé vybrané fotky si můžete prohlédnout v albu níže. Autory fotek jsou: Jenda Chalupa, Petr Chalupa st. a Martin Dostál.

Dobré světlo všem!

Fotokroužek - výlet 17.5.2014Comments