Spolek MAKO‎ > ‎

Andersen - pár slov na závěr

přidáno: 31. 3. 2015 12:47, autor: Mates Leace
Hezký den všem,

dovolte nám, abychom se pár slovy pozastavily nad letošní Nocí s Andersenem, kterou bychom mohly nazvat rekordní, protože se na sále sešlo 32 dětí (!), 18 kluků a 14 holek; v rozmezí od předškoláků po osmáky.Jako tradičně jsme hráli různé hry, letos jsme si připravily i úplné novinky právě s ohledem na vyšší počet dětí. Nejprve jsme se tak trošku seznámili a představili, pak jsme hráli různé varianty hry Kompot, později došlo i na zejména pro kluky nezbytné honičky. Nechyběla oblíbená hra na sochy a slovní hra „Bomba“. V závěru pak došlo i na lehkou polštářovou válku.

Ale nebojte, na knížky se také dostalo. Četli jsme ukázky z knížek vhodných jak pro ty starší (např. Tajný deník Adriana Molea), tak i pro mladší účastníky (např. Medvídek Pú). A protože jsme letos měly téma „humor“, nechyběly ani vtipy, které si děti s nadšením vzájemně pověděly. Na závěr jsme pak zvolily pohádku Jana Wericha „Lakomá Barka“, která pobavila malé i velké. U čtení se navíc děti zabavily vymalováním „pamětních“ polštářků.Věříme, že se Noc s Andersenem dětem líbila, a to i v tak velkém počtu, a těšíme se zase za rok!


A na závěr poděkování:

· Děkujeme OÚ obce Makotřasy za poskytnutí prostor a za sponzorování většiny občerstvení a polštářků pro děti

· Děkujeme našemu Tazíkovi za přípravu večeře

· Děkujeme Martinovi D., že nás přišel vyfotografovat

· Děkujeme Hance T. za přinesené pečené dobrůtky

· Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách, a těm, kteří pomohli s přípravou sálu a v sobotu ráno s jeho úklidem (Monice, Lindě, Renatě, Valdovi, Milošovi, Marušce Ch., Petrovi Ch. ml.)

· A zvlášť děkujeme Evičce Šabákové, která s námi byla po celou dobu akce, na sále s námi i spala a opravdu velmi nám pomohla - zajišťovala organizační věci, obstarala přípravu občerstvení apod.

Vaše Andersenky Bára a Eliška

P.S. Poděkování samozřejmě směřuje hlavně k organizátorkám-Andersenkám Báře s Eliškou, za sebe připojuji pár fotek dokreslujících atmosféru povedené akce.

Noc s Andersenem 2015
Comments