Spolek MAKO‎ > ‎

Betlémské světlo v Makotřasech 2013

přidáno: 13. 12. 2013 4:29, autor: Mates Leace
Srdečně zveme všechny malé i velké příznivce kouzelných tradic do Makotřas na náves, kde u místního Betlému budeme v neděli 22.12. od 16.00 do 18.00 hod. již pošesté rozdávat Betlémské světlo. Prosím nezapomeňte si s sebou vzít svíčku a lucerničku, popř. sklenici, ve které si své světýlko odnesete domů.

Betlémské světlo je plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista a napříč Evropou putuje již od r. 1986. K nám Světlo přátelství, jež spojuje (nikoli svazuje) lidi dobrého srdce, poprvé doputovalo v rukách skautů v prosinci r.1989.

Betlémské světlo je plamínkem pokoje a míru, je symbolem naděje a přátelství. Povídá se, že kdo si plamínek přinese domů, má do něj zašeptat své přání. Pokud plamínek vydrží až do Štědrého dne, přání se mu vyplní.

Zároveň je to dobrá příležitost k zastavení se v předvánočním shonu, úklidu, vaření a pečení. Utečte z přeplněných nákupních center, odložte zástěry a vařečky a přijďte si k nám na chvíli odpočinout. Budeme Vás čekat nejen se šálkem dobrého čaje a úsměvem na tváři.

Vaši Chalupáři
Comments